pokój

Jak urządzić niewielki pokój młodzieżowy?

Własny pokój to marzenie każdego dziecka. Pragnienia tego typu są na tyle silne, że metraż ma w nich drugorzędne znaczenie. Na niewielkiej przestrzeni przydają się sprytne rozwiązania jak łóżko piętrowe młodzieżowe. Co poza nim powinno się znaleźć w takim wnętrzu?

Wielki mały człowiek

Każde dziecko lubi być postrzegane jako starsze, niż wskazuje na to jego metryka. To pragnienie staje się szczególnie silne w okresie nastoletnim. Starszy uczeń uwielbia uważać się za dorosłego, choć niejednokrotnie reaguje emocjonalnie jak jego młodsze rodzeństwo. Dla nastolatka okres szybkiego wzrostu i burzy hormonalnej jest trudny do ogarnięcia. Z tego powodu chętnie zaszywa się w swoim azylu. Młody indywidualista jeszcze bardziej docenia zalety swojego pokoju. Coraz modniejsze łóżka piętrowe młodzieżowe to jedna z propozycji dla nastolatka. Niekoniecznie muszą być przeznaczone dla dwóch osób, ponieważ potencjał tego mebla jest znacznie szerszy.

Modułowe łóżka piętrowe młodzieżowe

Urządzając niewielkie pomieszczenie, musimy starannie przemyśleć każdy większy element, jaki wybieramy. W sprzedaży znajdziemy łóżka, które doskonale wpasują się w aranżację nawet malutkiego pokoju. To meble, które poza miejscem do spania mają także półki, regały a czasem również biurko do nauki i pracy. Praktyczne moduły nie podbiją serca nastolatka, jeśli nie będzie ich wyróżniać nowoczesny design. Choćby taki model Mobi poza wieloma przestrzeniami do zagospodarowania urzeka zestawieniem bieli i koloru niebieskiego. Jest na tyle popularny, że doczekał się już kolejnych wersji, które rozbudowują dotychczasowe funkcje łóżka.

Kompromis przy aranżacji wnętrza

W małym pokoju dla dwójki nastolatków warto stawiać na łóżko piętrowe młodzieżowe. Dwa miejsca do spania zajmują taką samą przestrzeń jak model pojedynczy. Ciekawie prezentuje się także łóżko, w którym miejsca do spania są umieszczone prostopadle. Wyglądają jak „dorosły” mebel, co stanowi ich dodatkowy atut. Małego pokoju nie warto zagracić dużą ilością mebli. Taka przestrzeń przytłacza, obniżając komfort użytkowania pokoju. Nastolatek powinien mieć na swoim terenie możliwość decydowania o detalach, dodatkach, kolorystyce. Idealnie, jeśli pokój oddaje jego gust i upodobania. Wbrew pozorom rodzice i dziecko są w stanie osiągnąć kompromis przy urządzaniu pokoju.

Na koniec, warto jasno zaznaczyć, że nawet w pięknym, przestronnym wnętrzu nastolatek będzie się czuł źle, jeśli decyzje o jego urządzeniu nie będą z nim konsultowane.