Ślub w plenerze – jakie są jego wady i zalety?

Ślub w plenerze to ceremonia wyjątkowo romantyczna i nastrojowa. Kwiaty, zieleń, świeże powietrze i Para Młoda składająca sobie uroczystą przysięgę małżeńską… Prawda, że pięknie? Ślub w plenerze to ciekawa alternatywa dla tradycyjnej ceremonii w kościele lub w urzędzie. Jeszcze jakiś czas temu uroczystość pozostawała tylko marzeniem, gdyż bardzo ciężko było uzyskać zgodę, by zorganizować takie wydarzenie. Dziś ceremonię pod chmurką zrealizujemy już bez większych problemów, dlatego warto poznać jej wszystkie wady i zalety. Czy warto planować ślub w plenerze? Czy warto zorganizować takie wydarzenie?

Dlaczego warto zorganizować ślub w plenerze?

Marzy Wam się ślub w plenerze? Taka uroczystość zawsze przebiega w bardzo romantycznej atmosferze. Emanuje od niej wyjątkowy czar i urok… Towarzyszy jej bardzo intymny klimat i kameralny nastrój, który udziela się zarówno gościom weselnym, jak i Młodej Parze. Ślub w plenerze jest zwykle przeżyciem niezapomnianym i pozostaje w pamięci na zawsze! Pary, które chętnie wychodzą poza przyjęte schematy i przełamują tradycyjny obraz ceremonii ślubnej, często dodają też do przysięgi małżeńskiej parę własnych słów. Ma ona w sobie wówczas coś tak magicznego, że trudno jest wyobrazić sobie coś piękniejszego!

Ślub w plenerze pozwala nam również na więcej swobody, niż kościół oraz sala urzędowa i daje możliwość zorganizowania ceremonii zaślubin i przyjęcia weselnego w jednym miejscu. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne i komfortowe, gdyż pozwala ominąć wiele trudności i niedogodności. Często pojawia się bowiem problem z transportem i przewozem gości, którzy muszą przedostać się na salę weselną. Poza tym zarówno w kościele, jak i w urzędzie, czas naszej uroczystości może być ograniczony, gdyż śluby odbywają się często jeden po drugim. Ślub i wesele w jednym miejscu pozwala dostosować plan uroczystości do własnych potrzeb i rozwiązać niejeden problem.

Ślub w plenerze – Jakie ma jeszcze wady i zalety?

Ceremonia w malowniczym parku lub w ogrodzie przy fontannie to marzenie niejednej Pary. Ślub w plenerze na świeżym powietrzu umożliwia też stworzenie bajkowej scenografii, a piękne tło, to kolejny ważny element ślubnej organizacji. Duża przestrzeń wypełniona roślinnością pozwala przygotować cudowne dekoracje i finezyjne florystyczne aranżacje oraz daje możliwość efektownego wejścia Panny Młodej, która stąpając po eleganckim dywanie, przybliża się do łuku, pod którym czeka jej wybranek… W urzędzie takiej możliwości nie będzie, przez co ta część ceremonii może stracić odrobinę uroku.

Z drugiej jednak strony, ślub w plenerze przypomina też trochę grę w ruletkę… Chodzi oczywiście o pogodę! Ceremonia na świeżym powietrzu, pod chmurką, zawsze niesie ze sobą pewne ryzyko, albowiem warunki atmosferyczne występujące w Polsce są nieprzewidywalne, zmienne i dość wymagające. Tak naprawdę nigdy nie wiadomo, co przyniesie dzień… Nawet wybierając termin w ścisłym sezonie, nie mamy pewności, że deszcz nie zaskoczy nas oraz naszych Gości. Dlatego też planując ślub w plenerze, warto wybrać sprawdzony i komfortowy hotel, który daje nam gwarancję, że w razie niepogody udostępni nam salę. Gdzie zorganizować ślub w plenerze i wesele z naszych marzeń?

Gdzie zorganizować ślub w plenerze? – Na co zwrócić uwagę?

Jeśli ślub w plenerze jest Waszym marzeniem, nie musicie szukać ofert z Jamajki, które obiecują uroczystość z bajki. Butikowy Hotel Quadrille Relais & Châteaux nad morzem będzie doskonałym wyborem! Każde przyjęcie odbywa się tam na najwyższym poziomie. Park przy Pałacu to wymarzone miejsce na romantyczny ślub w plenerze. Więcej informacji znajdziesz na stronie https://quadrille.pl/slub-plener/

Zabytkowy XVIII-wieczny Pałac otoczony zielenią, zachwyca designem i elegancką przestrzenią. Panuje tu klimat luksusu i tajemniczości, który zauroczy wszystkich Gości uczestniczących w uroczystości. W Hotelu Quadrille zarówno romantyczny ślub w plenerze, jak i kameralny obiad czy większe przyjęcie weselne, przebiegnie w niezwykłej atmosferze. Wykwalifikowana kadra i obsługa hotelowa o wszystko zadba i wszystkim się zajmie, abyśmy mogli się oddać beztroskiej zabawie.

Organizując ślub i wesele w Hotelu Quadrille, możemy liczyć na wykwintną kuchnię i profesjonalną obsługę. Możemy też skorzystać z profesjonalnej pomocy koordynatora wesel, który przedstawi nam różne scenariusze na przyjęcia weselne i ceremonie ślubne. Uroczystość możemy przeprowadzić w malowniczym parku przy fontannie lub w majestatycznej balowej sali, która nie wymaga już nawet specjalnych aranżacji.