parking

Gdańsk na weekend? Sprawdź, jak się najlepiej zorganizować!

Weekendowy wypad do Gdańska to dość popularny pomysł na spędzenie wolnego czasu, zwłaszcza dla osób ze stolicy czy innych większych miast położonych na północy kraju, ale w głębi lądu.

Gdańsk jest dobrym punktem wycieczkowym i odskocznią od codzienności niezależnie od pogody. Jeśli zależy ci na efektywnym wykorzystaniu tego czasu, postaw na niezależność i swobodę wypoczynku – zostaw samochód na płatnym strzeżonym parkingu i ruszaj przed siebie!

Najlepszy parking strzeżony – gdzie szukać go w Gdańsku?

Turyści coraz chętniej korzystają z płatnych opcji postojowych z dodatkowym zabezpieczeniem w postaci monitoringu i nadzoru fizycznego. Szukanie miejsca parkingowego w tak obleganym mieście, jak Gdańsk, często może przysparzać stresu zupełnie zbędnego podczas nawet krótkiego urlopu.

Stawiamy przede wszystkim na lokalizacje w strategicznym dla klienta miejscu – podkreśla przedstawiciel grupy Interparking – Żadne nie będzie oczywiście idealne dla wszystkich, jednak parking w pobliżu gdańskiej starówki wydaje się strzałem w dziesiątkę, który doceniają przyjezdni tu goście – dodaje.

Rzeczywiście samochód możesz zostawić w pobliżu murów Starego Miasta, ale także przy Dworcu Głównym czy Centrum Solidarności. Dzięki temu pieszy szlak turystyczny zajmujący nawet cały dzień nie sprawi ci kłopotu, a samochód odbierzesz dokładnie w takim stanie, w jakim go zostawiłeś. Jeśli chodzi o atrakcyjny i cenowo przystępny parking, Gdańsk naprawdę ma się czym pochwalić.

Dogodny parking w Gdańsku – jak to działa i ile kosztuje?

Jeśli wybierasz się na krótki urlop samochodem i twoim celem jest Gdańsk, Parking Centrum będzie najlepszą i najpewniejszą opcją, aby zostawić auto. Do dyspozycji klientów jest tu aż 200 miejsc postojowych dostępnych przez całą dobę. Operator zadbał także o stosowne usprawnienia dla osób niepełnosprawnych. Oferta i cennik parkingu każdego zainteresowanemu pozwolą znaleźć idealną opcję.

Cena postoju uzależniona jest od jego długości. Jeżeli ma to być jednorazowa usługa, za parking w centrum Gdańska zapłacisz ok. 4 zł za godzinę. Całodzienne pozostawienie pojazdu kosztuje natomiast 20 zł. Jeśli natomiast chcesz przyjechać do miasta na weekend, ale na miejscu poruszać się komunikacją miejską, wybierz pakiet dobowy.