gdańsk

Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku

Gdańsk jest stolicą województwa pomorskiego, w którym znajduje się siedziba Wojewódzkiego Urzędu Pracy oraz Powiatowego Urzędu Pracy. Sytuacja na rynku pracy w Gdańsku jest na tle naszego kraju bardzo dobra. Aktualne bezrobocie wynosi około 2,7 procenta, podczas, gdy w województwie pomorskim wynosi około 4%.

WUP w Gdańsku – zadania i obowiązki

Do zadań Wojewódzkiego Urzędu Pracy (WUP) należą m.in: określanie i koordynowanie regionalnej polityki rynku pracy i rozwoju zasobów ludzkich w odniesieniu do krajowej polityki rynku pracy, programowanie i wykonywanie zadań realizowanych przy współfinansowaniu Europejskiego Funduszu Społecznego oraz świadczenie poradnictwa zawodowego oraz jego koordynowanie w publicznych służbach zatrudnienia na terenie województwa. Poniżej przedstawiamy kontakt do Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku wraz z danymi o godzinach otwarcia.

ul. Podwale Przedmiejskie 30, 80-824 Gdańsk
tel.: 58 326-18-01
email: wup@wup.gdansk.pl
fax: 58 326-48-94
NIP: 583-26-72-043
Godziny pracy urzędu: 7.30 – 15.30

Więcej informacji na temat urzędów pracy na terenie województwa pomorskiego znajdziecie w bazie urzędów pracy pod TYM linkiem.

Znajdziecie tam listę adresów, godzin pracy, numery telefonów, fax, adresy e-mail, strony www oraz informacje na temat ofert pracy dotyczących rynku pracy danego miasta, gdzie znajduje się siedziba wojewódzkiego lub powiatowego urzędu pracy. Zapraszamy serdecznie do korzystania z bazy.